اندر حکایت حذف دفاتر فیزیکی

به نقل از همکار بسیار عزیزمان از وبلاگ محضری کوفکا ..... البته با اجازه جناب ایشان بازنشر نمودم تا همکاران محترم نیز از آن بهره مند شوند

                       به بهانه تولد دفاتر الکترونیکی در آتیه ای نزدیک

به نام خدا

یوم دوازدهم جوزا که سیستمک آنی ثبت  و اداره سجلات و احوال شخصیه همت و مددی نمودند بی بدیل و ملک الموت را فرمودند تا روح من دفتریاربن طناز قومسی را قبض نماید .

روح را بر طبقی از اخلاص نهادم و پیشکش آن  نازنین ملک نمودم .نیمروزی روح رنگ از رخسار پریده مفارقتی ،مجالستی و مجاورتی با ملک الموت بداشت و چون از حال زار و نزارم نیک تفحص بنمود تاسفی بخورد و تلطف کرد. جامی از شراب چون آب حیات به دستم بداد و برگرفتم و بخوردم و عمر از سر گرفتم .

چو رخت این عروس هزار داماد را دوباره بر تن نهادم به رسم ادب شرفیاب شدم به حضور مسببین این موت لایموت اما به سبب فروتنی و خضوع بیش از حد وحصر آنان مغفول ومبهوت ماندم که این اشارت از جانب اداره سجلات بوده یا از سیستمک  آنی ثبت ؟؟؟!!!

القصه چون به قسم  رجلان دول فرنگی عذر به تقصیر آوردند من شرمسار وغمین تر از آنان بشدم و تحسین نمودم این اخلاق حسنه با طعم تعهد را!!!!!!!!!!!!!!!

شکسته و پریشان خاطرسردر جیب ، عزلت نشین گشتم .تعلق خاطر به کتابت مرا بر آن داشت تا قبای عزلت  از تن بر کنم و جامه جمعیت خاطر بپوشانم .

به نعمت وجود  اهل و عیال همچون فردوس نشینی در سرایم چون همیشه با جمله و حرف و کلمه بساط عشرت  بر پا بود وبا قافیه های جملاتم عشق بازی مینمودم که کاتب بالعدلی طرب انگیز و شادان اذن ورود خواست . رخصت بنمودم به اندرونی بیامد و ندا بر آورد که ای طناز قومسی ربیع آمد ربیع آمد ربیع بس بدیع آمد ..... گفتمش ای هزار دستان خوش نوا چه شده که شرار عشق بر دل نشانده ای و چون مرغ نیم بسمل بر می جهی ؟ گفت خبر آورده اند شیوخ و رجلان کوی بهارستان جملگی مصوب بنمودند که ثباتی و تحریر سنتی دفتر به پایان آید و مدرن و الکترونیک وار ثبت انجام پذیرد و چه خوش آید بر اهل و صاحبان محضر .

گفتمش صاحبدلا زینهار زینهار ، به یاد آور بیست وششمین یوم سنبله سنه 92 را وچه تلخ و پر مشقت بر ما بگذشت . بیسواد گشتیم و عامی نه پسورد دان بودیم و نه آگاه زعلم وی پی ان .گمانها رفت و اندیشه ها بر آن بود که آنی و کمتر از آنی سندی تحریر و ثبت گردد وچه خوش گمانی و نیک اندیشه ای !!!

یوم حال را نظاره کن و هر پنج شنبه یوم را . نه توان پز دادن بر پوز پرداخت داریم و نه امیدی بر حیات خویش و ارباب رجوع . و در این گمگشتگی سر ، خلق البته بس شریف  آن هم از نوع ارباب رجوع چه نجابتی دارند که گردن از مو باریکتر من طناز قومسی را نمیشکنند !!!!

ای رفیق شفیق ،دفتر یار بن طناز قومسی نه از عقل و کیاست سرشار است ونه از فهم و فراست . فقط  اندک تاملی نموده بر آزمونها و ابتلا ایام ماضی و آنچه که از کشت و داشت خویش برداشت نموده و آن را خرمنی نموده و تردید آن دارد که مبادا جوین نانی از آن برنیآید . و حکایت دفاتر الکترونیکی هم همان حکایت نا وصل بودن سیستمک شود  وتحمیل  کرور کرور بار روانی بر من وتو !!! و....................................

گویند تکرار هر عمل و گفته ای ملکه ذهن و روح گردد و خوش به سعادت ما که از تکرار وازه صبر ایوب گشتیم آن هنگام که به مصیبتی گرفتار بشدیم و  کانون عظمای ما  همه وقت بگفت  الا ای اهل محضر صبور باشید و خویشتندار، صبور باشید و خویشتندار و چند باره و چند باره .

طنازی طناز تراز من قومسی بگفت : با سیستم ثبت آنی ایوب صبرش را بداد و لقمان ادبش ..........

و سخن آخر : در بند آنیم که در آنیم  . .... .خدایا آنی و کمتر از آنی مرا به حال خود وامگذار

/ 6 نظر / 50 بازدید
عمو

سلام عمو الساعه در این زمان که گذشته پاسی از لیل بل قرین صبح کاذب تماشای فوتوال هندوراس واکوادور رها بنا و بالفور نبشته کن وبه دست قاصدی بسپار تا به تک بتازد و چون به قومس شود این طناز قومسی را که شرب مسکر نموده و خود اقرار کرده مکتوبا و براثر این عمل عقل او زایل گشته پس " یجب الحد ثمائون جلده "[لبخند]

نوبخت

[گل]

@

الهی تو آنی که تانی به آنی جهانی ته استکانی به طرح کاداستر چپانی و این هم نشانی: همان ثبت آنی ....؟! لطفاً اگه کسی چیزی فهمید برای خودم هم توضیح بده؟! الهی لاتکلنا الی انفسنا طرفه عین ابدا

ساراازکرمانشاه

سلام آقای طباطبایی عزیزم حال شماچطوره ؟ کیبوردتون طلا like[گل] ارادتمندم خیلی زیاد[قلب]

دفتريار

پروردگارا! علاوه بر اينكه ما را به خودمان وا نميگذاري مارا به آني به ثبت آني و لحظه اي با پوز و دمي با ثبت احوال وا مگذار كه ما را ياراي كشيدن ناز اين طنازان نباشد!!!!

ابر کوه

سلام استاد اجاره نامه ای تنظیم گردید موجر و مستاجر با توافق هم می خواهند اجاره نامه را فسخ کنند راهنمایی کنید در صورت فسخ نمونه متن جهت فسخ را نیز قید فرمائید با کمال تشکر