بدون شرح !!!!

 دو خبر داشتیم گفتم بد نیست شما همکاران هم بخوانید و لذت ببرید

معاون قوه‌قضائیه و رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از آغاز مذاکرات جدید با مشاوران املاک برای ساماندهی فعالیت این صنف خبر داد.
احمد تویسرکانی در گفت‌وگو با «دنیای‌اقتصاد» با اشاره به حذف آرم قوه‌قضائیه از مبایعه‌نامه‌های جدید گفت: به مشاوران املاک اعلام کرده بودیم که در صورت خروج این صنف از نظارت قوه‌قضائیه و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اجازه استفاده از آرم این سازمان در مبایعه‌نامه‌ها لغو می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر با از سرگیری مذاکرات جدید با اتحادیه مشاوران املاک به دنبال رفع مشکلات موجود در این زمینه هستیم.
تویسرکانی افزود: همچنین مذاکرات جدیدی برای سامان‌بخشی فعالیت مشاوران املاک با حضور قوه‌قضائیه آغاز شده است و در تلاشیم با تغییر نگاه صنفی و اقتصادی صرف به فعالیت مشاوران املاک، با اصلاح برخی موارد قانونی و ضوابط اجرایی، مشکلات موجود در زمینه تنظیم قراردادهای مختلف را برطرف کنیم.

 

باید زیرنظر قوه‌قضائیه باشیم

 

رییس اتحادیه مشاوران‌ املاک درباره اختلاف‌نظری که بین این صنف و سازمان ثبت اسناد وجود دارد، به خبرگزاری‌مهر گفت: «مشکل اینجا است که بنگاه‌های املاک زیرمجموعه وزارت بازرگانی و دولت است ولی دفترخانه‌ها و سازمان ثبت زیر مجموعه قوه‌قضائیه هستند در حالی که وظایف ما ایجاب می‌کند که به سمت سازمان ثبت روی آوریم.

در این میان باید قوانین به ما اجازه دهند تا این اتحادیه زیر نظر قوه‌قضائیه برود. با این اقدام بنگاه‌های املاک به راحتی می‌توانند از بانک اطلاعات سازمان ثبت استفاده کرده و قبل از هرگونه عقد قرارداد مطمئن شوند که این ملک یا زمین یا خانه چه وضعیتی دارد.» 
رییس اتحادیه بنگاه‌های معاملات املاک کشور در پاسخ به این پرسش که دعوا و چالش میان دفترخانه‌ها و بنگاه‌های املاک از چه زمانی آغاز شده است، گفت: موضوع برای 14 سال قبل است. زمان آقای علیزاده رییس وقت سازمان ثبت اسناد کشور پیشنهاداتی برای ارتباطات بهتر و بیشتر میان بنگاه‌های املاک و دفترخانه‌ها نوشتیم که با توجه به چالش‌های قانونی میسر نشد اما در زمان مدیریت آقای امیری مورد استقبال قرار گرفت ولی بازهم همین چالش‌ها مانع ارتباطات شد. وی افزود: البته برخی از اخبار قابل انتشار نیست ولی باب مودت و ارتباط میان سازمان ثبت و اتحادیه بنگاه‌های املاک باز شده تا این مشکل 14 ساله ختم به خیر شود. 

مانده ام دعا کنم که این هردو بهم نزدیک شوند یا خیر؟ و این خیزش طرفین متخاصمین بر سرنوشت ما چه تاثیری خواهد گذاشت؟ خیر است یا شر؟ خدا میداند .... ما که در این مدت 27 سال کاری خیری ندیده ایم شاید در آخرین روزهای واپسین کاری عاقبت بخیر شویم ....

 خدائیش هیبت در حد عالی است عکاس در ارائه هنر معرکه کرده است

 

/ 25 نظر / 42 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سردفتر اميدوار

سلام . ازاين بهتر چه ميشه كه مازيرنظر دولت (قوه مجريه ) باشيم و بنگاه ها زير نظر قوه قضائيه وخصوصا ثبت . عيد غدير را تبريك عرض مي كنم وآرزوي سلامتي برايتان دارم .

ارومیه 49

آقای نادری حواست جمع کن ما اهانت به ساحت مقدس قلوی را برنمی تابیم :-)

علیرضا از گیلان

با عرض سلام وارادت خدمت استاد عزیزوباعرض تبریک عید سعید غدیر به جنابعالی وخانواده محترم وآرزوی شادی روح برای ابوی گرامیتان .سوالی داشتم .در خصوص شخصی که در ملکی دارای حق منافع عمرائی است ومیخواهد حقش را ساقط کند همکاران بدوگونه عمل میکنند بعضی در قالب صلح سند مینویسند وبعضی در قالب اقرار نامه اسقاط حق بنظر جنابعالی کدام صحیح تر است ؟

دفترخانه ها

بسمه تعالی - صرف نظر از برخی مسایل چه حاشیه و چه غیر حاشیه و صرف نظر از قوانین و مقررات اگر شرایط و مقررات ایجاب می کرد که می توانست رئیس کانون شود ما که با خیال راحت به او رای می دادیم آیا اگر نومنه چنین شخصی رئیس کانون بود وضع ما چنیبن بود شاید یه وقت فردا صبح بیدار شدی و سایت .... را باز کردی و دیدی کانون و بنگاهها را یه صنف کرده اند قلی هم شرایط ریاست بر شما را پیدا گرد ها هاها ها

دفترخانه ها

بسمه تعالی - خدایش اگر قلی رئس شما شد آنهم در واپسین ساعات کاریت باز هم علیه او چیزی می نویسی می خواهیم قبل ریاست بر کانون نظر شما را بدانیم می خواهیم رفتار شما را در زمان ریاست فرضی قلی پیش بینی نماییم حالا فرض را بر این بگیریم که همین باسواده !!!! شد رئیس شما -بعد هم ما را از یتیمی و وضع حاضر درآورد بنحوی که جرات نداشت بما بگوید بالای چشمتان ابرو است باز از هوادارهای پرپا قرصش نمی شدی به نظر شما یکی مثل او در هیئت مدیره کم نداریم نمی خواهیم بگویی که حالا اینا دارند خیلی زحمت می شکشند و شرح بدهی فقط بگو یکی مثل او یا سردفتری شبیه به در هیئت مدیره کم داریم یا خیر اگر کم داریم یعنی سردفتری که خصوصیات مثل وی را داشته باشد نداریم

دفترخانه ها

خدایش اگر قلی رئیس شما شد آنهم در واپسین ساعات کاریت باز هم علیه او چیزی می نویسی می خواهیم قبل از ریاست بر کانون نظر شما را بدانیم می خواهیم رفتار شما را در زمان ریاست فرضی قلی پیش بینی نماییم حالا فرض را بر این بگیریم که همین باسواده !!!! شد رئیس شما -بعد هم ما را از یتیمی و وضع حاضر درآورد بنحوی که کسی جرات نداشت بما بگوید بالای چشمتان ابرو است باز از هوادارهای پرپا قرصش نمی شدی به نظر شما یکی مثل او در هیئت مدیره کم نداریم نمی خواهیم بگویی که حالا اینا دارند خیلی زحمت می کشند و طوری توصیفشان کنی که برج میلاد توصیفشان کنی حالا چه اینا چه قبلیها چه جانشینان آنان در آینده فقط بگو یکی مثل او یا سردفتری شبیه به او در هیئت مدیره کم داریم یا خیر اگر کم داریم یعنی سردفتری که خصوصیات مثل وی را داشته باشد نداریم

دفترخانه ها

بسمه تعالی-یه پرسش دیگر- به نظر شما افراد احمق و نادان زودتر به اهداف خود می رسند که نتیجه حاصله قانونی باشد یا افراد غیر احمق یه کم دور و بر و اطرافت نگاه کن و جواب تجربی بده نه علمی

آمیز قلمدون

با سلام و عرض تبریک عید سعید غدیر ما که بی خبریم ولی مثل اینکه یک جایی بوی کباب می آید که دنبالش آمده اند.

نادري

با سلام همكار محترم جناب اروميه 49 حق با شماست وقتي امروز دوباره يه نگاهي به تمثال حضرت قلي انداختم به اشتباه خود پي بردم. التوبه ! ما و جسارت به محضر قلي! اصلا!

نادري

سلام استاد من هم با پيشنهاد شما موافقم البته با كمي جرح و تعديل : «فرحنگ استلاهاط قلوي»!