جایگاه دفاتر اسناد رسمی در فضای مجازی تثبیت شده و از حرکت نخواهد ایستاد

بارها بخودم گفته ام هرکسی را بهر کاری ساختند تو را چه به نویسندگی؟ اما گاهی شدت و هجمه نگرانی و دغدغه های حرفه ای و منصب کتابت انچنان روحم را آزرده میکند که یادم میرود با خود چه قراری گذاشته ام و قلم را ولو الکن به عنوان یک تذکار در این حقیرانه وبلاگ به نوشتن وامیدارم بدون توجه به آنکه نوشتن هم هنر میخواهد ..... میگوئید نه ؟ مطلب زیر را به نقل از بنچاق ذیلا" بخوانید ببینید تا تفاوت را .....

با تشکر از جمشیدی عزیز بخاطر مطلب زیبا و پر معنا و نغزش و اعتذار از نوعی اجبار به برش مقطعی از نوشتار که شرمندگی حقیر را بیشتر مینمود ..... جهت ملاحظه عزیزان و بازدیدکنندگان تقدیم میکنم:


امروز همه در وایبر فعالیت می کنند ! شما چرا ؟
بنده هیچ مخالفتی با هیچ یک از مظاهر تمدن ندارم و با پیشرفت مخالف نیستم و سر جنگ با تکنولوژی ندارم . بودن در گروه های اجتماعی مجازی مانند فیس بوک و وایبر و واتس اپ و تلگرام و هایک و تانگو و مانند آن را لازمه ی زندگی در عصر نوین می دانم . آنها که در اندیشه ی ایجاد دهکده ی جهانی هستند ، با صرف هزینه های بسیار و استفاده از جدیدترین علوم جامعه شناسی و روانشناسی ، نرم افزارهای گوناگون را طراحی می کنند تا مردم به ساده ترین روش ممکن ، با یکدیگر در ارتباط باشند .
اما روی سخن من با اهالی فضای مجازی دفاتر اسناد رسمی است . قریب ده سال است برای پیدایش و هویت بخشی فضای مجازی خودمان زحمت کشیده ایم . همدیگر را می شناسیم ، حتی آنها که به ظاهر ناشناخته اند ! دلمان برای هم می تپد . زبان هم را می فهمیم . محرم یکدیگر شده ایم . ما ، زبانی برای گفتن پیدا کرده ایم ! بگذارید از ابزارهای جدید ، دیگرانی استفاده کنند که نیازمند آن هستند .
به خانه های مجازی خودتان بازگردید و چراغش را روشن کنید ! نگذارید گرد غربت روی در و دیوار خانه تان بنشیند ! غصه می خورم وقتی می بینم از صبح تا شب فرصت دارید در گروه های مختلف وایبر با دوستانتان گفتگو کنید ، ولی آخرین پست وبلاگتان " عید فطر مبارک " است !
او که صبورانه شاهد رفتار ماست و مانند پدر بزرگی که دنبال نوه اش به هر جا می رود و به هر بازی تن می دهد ، از شما می پرسد :
" نقل مکان به وایبر یا حفظ فضای مجازی ؟ "
کلمه ی " یا " که در بین دو قسمت سئوال آورده شده ، به خوبی نگرانی از آینده را ترسیم می کند .
وبلاگ ها و وبسایت ها ، ظرفیت فوق العاده ای دارند که هنوز ناشناخته اند . با شناخت و به کارگیری آنها و استفاده از خلاقیت و نوآوری ، دیگران را به سمت خود جلب کنیم .
"بنچاق" به تأسی از بزرگان ، سنگر خود را حفظ می کند و ضمن احترام فوق العاده و تشکر فراوان از ادمین های محترم گروه های وایبری و سایر اپلیکیشین های تلفن همراه ، مخاطبین خود را عزیز می دارد و سعی می کند چراغ بنچاق ، خاموش نشود .
تالار گفتگوی بنچاق ، سعی مختصری است در حد بضاعت ما ، که چنانچه مایل به گفتگو باشید از طریق لینک زیر به جمع شناخته شده و خودمانی اعضای آن بپیوندید :

تالار گفتگوی بنچاق
 


و من الله التوفیق
فرامرز جمشیدی

/ 5 نظر / 34 بازدید
همکار سوال مند!!

سلام بر استاد نازنین طباطبایی شنبه اخبار 20:30 اعلام کرد در مناطق بالای شهر تهران کمترین حق کمیسیون بنگاه های املاک 35 میلیون تومان و بالاترین آن 250 میلیون تومان است. یعنی شما اگر یک میانگین بخواهید بگیرید برای هر معامله می شود بالای 140 میلیون تومان ... بله و سوال بنده این است چرا ؟ چرا یک بنگاهی با سواد خواندن و نوشتن باید چنین درآمدی داشته باشد که حتی یک فوق تخصص و جراج ، استاد دانشگاه و قاضی و ..... هم آن را در خواب هم نتوانند ببینید چرا ؟ این ها دارای چه مدارج علمی و چه فضیلت هایی و چه تخصص هایی هستند که یک شبه ره صد ساله را می پیمایند آن وقت بنده را روزی چند نفر ارباب رجوع سین جین می کنند که چه خبر است برای برابر اصل هزار تومان ! قبلا ما در دادگاه رایگان این کار را با وجه بسیار ناچیزی انجام میدادیم! حال هی بگو بنده خدا 500 حق الثبت 500 حق التحریر ، هشت درصد ارزش افزوده هم مهمان ما ! چقدر بدبختیم ما ......

لطیف فلاحی

درود بر حضرتعالی - ماندن در فضای مجازی عالی است

فرود رفعتی کانون کرمان

درود بر سرور گرامی طباطبایی و دیگر همکاران/تا آنجا که اطلاع دارم بحثهای وایبری بیشتر به جنجال و جدلهای بیهوده می انجامد و چون ثبت نمی گردند ماندگار و قابل استفاده برای دیگران نیست. به همین دلیل برای رسیدن به اهداف حرفه ای کارائی چندانی ندارد مگر آنکه برای شروع بحث و اطلاع رسانی استفاده گردد و دگرگونی اساسی در استفاده از آن صورت گیرد. به هر روی همانطور که رسانه های ارتباط جمعی زیاد شده اند ولی بسیاری از مردم از کتاب خواندن لذت می برندو کتاب خوانها زیاد هستند، همانطور هم وبلاگ خوانهاو وبلاگ نویسان بسیارند و این سلاح کارآمد را به سادگی کنار نمی گذارند. پیروز و پایدار باشید.

صولت ياوري

با سلام آقا سيد بنده درحال ترك وايبرهستم وفعلا تحت درمانم .خداوند به همه گرفتاران فن اوري هاي نوين شفا بدهد .