اخباری جدید در اجرای تبصره 21 و ساماه ثبت آنی

خبر اول:

راه اندازی سرویس پرداخت جدید استعلام شهری و روستایی دفاتر اسناد  

دوشنبه, فروردین 17, 1394 06:50:00 ق.ظ

با درود و احترام،

پیرو ابلاغ سازمان محترم ثبت اسناد و املاک کشور مبنی بر راه اندازی سرویس جدید استعلام شهری و روستایی دفاتر ثبت اسناد، بدینوسیله باستحضار می رساند سرویس پرداخت استعلام شهری و روستایی با قابلیت پرداخت از طریق دستگاههای POS متصل به سوئیچ خزانه، راه اندازی و عملیاتی گردیده است. لازم بذکر است سرویس مذکور جدا از پرداختهای قبلی استعلام داخل نرم افزار ثبت بوده و به ازای هر استعلام شهری مبلغ 300.000 ریالی و استعلام روستایی مبلغ 100.000 ریالی، می بایست با استفاده از سرویس مذکور پرداخت و واریز بحساب سازمان ثبت گردد. همچنین گزارش تراکنشهای سرویس فوق، در اسرع وقت با استفاده از پرتال Sabt1 و صفحه گزارش پرداختهای استعلام، فعال و قابل مشاهده خواهد بود.

لذا با توجه به توضیحات مذکور، لطفاً ترتیبی اتخاذ فرمایید اقدامات لازم در خصوص دریافت اطلاعات از روی دستگاه POS بترتیب ذیل و بمنظور فعالسازی سرویس مورد نظر صورت پذیرد. 

1) فشردن کلید عملیات یا منو بر روی دستگاه کارتخوان.

2) ورود به منوی سوم به نام ترمینال.

3) ورود به آیتم اول به نام مدیریت ترمینال.

4) انتخاب گزینه دریافت اطلاعات جهت برقراری ارتباط با مرکز و دریافت اطلاعات سرویس جدید بر روی دستگاه کارتخوان.

5) کشیدن کارت بر روی دستگاه POS و انتخاب گزینه سرویس پرداخت استعلام

 

خبر دوم:

در سامانه ثبت آنی مجددا گزینه "مورث"  رویت شده است و حسب اطلاعات واصله برای مدتی بخشنامه معاونت املاک در خصوص اسناد متوفی و ارثی بعهده تعویق افتاده ....

اگر جرئت ریسک دارید بفرمائید امتحان کنید امیدوارم خلاصه هم رد شود

/ 12 نظر / 64 بازدید
نمایش نظرات قبلی
تازه وارد

با سلام آیا این مبالغ 300000 ریالی برای استعلام شهری را باید به ازای استعلام هر پلاک ثبتی واریز کرد یا به ازای هر جلد سند آخه امروز شخصی مراجعه نمود که سند ورثه ای با 6 وارث را میخواست انتقال بگیرد هزینه استعلاماتش چقدر میشود؟

سردفتر irnotary

سلام و عرض ادب و تبریک مجدد سال نو ... مبلغ 100000 ریال کمافی السابق از نرم افزار واریز وجوه و مبلغ 300000 ریال برای املاک شهری به علت تفاوت ردیف درآمدی و شماره حساب پس از کشیدن کارت در دستگاه کارتخوان از طریق سرویس پرداخت و انتخاب گزینه استعلام قابل پرداخت است برای املاک روستایی هم که طبق فرموده جنابعالی بجای 300000 ریال 100000 ریال واریز می شود تا ان شاء اله نرم افزار به روز شود و مبلغ های اضافه شده نیز در کنار 100000 ریال سابق قابل پرداخت باشد .

سجادی فر

با سلام و عرض ادب و احترام محضر جناب استاد طباطبایی عزیز از اطلاع رسانی سریع و به موقع شما سپاسگزاریم یا حق

صولت یاوری

باسلام بر سید طباطبائی گرامی همکارگرامی لطفا گزینه ای هم برای تعرفه بینوایان عنایت کنند.زیرا عنقریب باید دادخواست توقف جمعی بدهیم وخلاص .

کامران هومنیار

سلام آقای طباطبایی چند سوال داشتم از محضر آن استاد 1 - آیا حق الثبت کپی برابر اصل مدارک افراد دویست تومان است یا پانصد تومان و مستند آن چه می باشد؟ 2 - در سند مالکیتی نوشته است شش دانگ یک قطعه زمین بایر .... و می دانیم که ملک داخل شهر است البته پروانه ساختمانی هم ندارد آیا می توان با توجه به اشاره شهرداری در استعلام مبنی بر داخل محدوده بودن ملک از منابع طبیعی و جهاد کشاورزی ننمود یا در هر حال باید از منابع طبیعی و جهاد کشاورزی هم استعلام کرد؟ با تقدیر و تشکر از جناب استاد.

دفتريار

با سلام خدمت استاد گرامي شخصي مالك دو دانگ از6 دانگ يك پلاك است و قصد دارد قسمتي از اين دو دانگ را اجاره بدهد. 1ـ آيا رضايت ساير ماكلين مشاع نياز است؟ اگر بلي به چه صورت؟ 2ـ آيا نيازي به استعلام از دارايي هست يا خير؟ ممنون

دفتريار

با عرض پوزش در ادامه سوال قبلي در صورتي كه ساير شركا در سند تنظيمي اجاره بايد رضايت خود را اعلام كنند تحت كدام عنوان قيد گردد؟ يا نام آنها در متن حقوقي سند مبني بر اعلام رضايتشان قيد گردد و ذيل سند را امضاء نمايند؟

دفتریار

با سلام وتشکر از زحمات گرانقدر استاد شخصی پس از تنظیم وکالت فروش نقلیه خودرو بنام خود تعویض پلاک بنام خود نموده وسپس فوت نموده است حال می خواهیم سند را بنام ورثه متوفی تنظیم وسپس سند را بنام خریدار جدید تنظیم کنیم ولی دارایی گواهی ماده 35 مالیات بر ارث را صادر نمی کند واعلام نموده که چون سند بنام متوفی نبوده ژس مالیات بر ارث صادر نمی شود لطفا راهنمایی فرماییید

اسداله ارحام

سلام استاد طباطبایی عزیز در خصوص سوال دفتریار راجع به دریافت گواهی واریز مالیات بر ارث ، پیرو فرمایش حضرتعالی عرض شود که برای این سند گواهی واریز مالیات بر ارث لازم نیست زیرا متوفی در اینجا فروشنده نیست بلکه قرار بوده که خریدار باشد که فوت نموده و این سند نیز به نام ورثه تنظیم می شود.

عماد

سلام علیکم احتراما"برای سند فروش اقساطی درسال 93شناسه گرفته ایم واحد ازمتعاملین امضاکرده اند حال باسپری شدن اعتبار پاسخ استعلام چه باید کرد؟سند را ببندیم سند جدید با هزینه جدید تنظیم کنیم یا امضا را زاید بگیریم وبا شناسه جدید برروی همان سند اقدام کنیم