ارزش دادن به اسناد عادی توسط خواص موجب تبعاتی برای کشور میشود

به نقل از:

http://www.iranjib.ir/shownews/5535/مقاومت-برخی-خواص-در-برابر-اسناد-رسمی/

نجم الدین انجم شعاع در حاشیه شروع ضبط سریال کانون سردفتران و دفتریاران اظهار داشت: رفتار غیرحقوقی مردم برای خودشان مشکلی را ایجاد کرده است که برای استفاده مردم از اسناد رسمی باید اطلاع رسانی صورت گیرد.

وی در ادامه به نقش خواص در این زمینه اشاره کرد و گفت: ما بیشتر به بحث اطلاع رسانی برای مردم توجه کرده ایم و نقش خواص در این زمینه کمتر دیده شده است. وقتی قانون الزام کرده اسناد املاک باید در دفاتر ثبت اسناد ثبت رسمی شود یک مقام عالی می آید و می گوید اسناد غیرثبت شده در دفاتر نیز قابل رسیدگی است که این اظهار نظر باعث دو دهه تبعات برای کشور می شود.

معاون سازمان ثبت ادامه داد: قانون صریحاً اعلام کرده نقل و انتقال خودرو با سند رسمی باید صورت گیرد، حال برخی شرکتهای متعلق به خود را به نام دیگران در این زمینه راه اندازی کرده و اقدام به سنگ اندازی می کنند بعد هم مسئله را به رفراندوم می گذارند. اجرای قانون نیازی به رفراندوم ندارد.

وی تاکید کرد: خطرات اسناد غیررسمی را باید اطلاع رسانی کنیم و تاثیرگذاری خواص را هیچگاه نباید فراموش کرد.

صدا و سیما الزام به آگاهی بخشی دارد

در ادامه این نشست حسن رحیمی مدیرکل روابط عمومی و تشریفات قوه قضائیه گفت: طی 5 سال گذشته تلاش کردیم برنامه هایی که در مورد مسایل حقوقی ساخته و پخش می شود به مردم آگاهی بدهد اما متاسفانه در سریالها و فیلمها به مردم مسایل حقوقی آموزش داده نمی شود. ما در یک فیلم پلیسی که مربوط به موضوع قتل بود تغییراتی ایجاد کردیم تا مردم با مسایل حقوقی آشنا شوند.

وی با اشاره به این که مخالف برنامه های مشارکتی است گفت: من ساخت برنامه های مشارکتی با صدا و سیما را قبول ندارم زیرا بر اساس برنامه پنجم توسعه، صدا و سیما ملزم به آگاهی بخشی در حوزه مسایل قضائی است. هرچه آگاهی مردم افزایش پیدا کند به همان میزان جرایم کاهش پیدا می کند. ما آمادگی داریم به فیلمسازان و کارگردانان مشاوره رایگان بدهیم.

/ 5 نظر / 34 بازدید
ابر کوه

سلام مفاسخ ومتفاسخ فسخ سند اجاره چه کسانی هستند با تشکر

با سلام و تشکر آیا شخص صغیر بولایت ولی خود می تواند وکیل وکالت فروش غیرمنقول باشد؟

پیرمحمدی

سلام بر استاد گرانقدر : استاد نظرتان در خصوص ماده 12 تفاهم نامه خود اظهاری که می گوید افرادی که در 5 سال گذشته از طریق خود اظهاری اظهار نامه خود را قطعی نموده اند مشمول این تفاهم نامه نمیشوند چیست و باید مالیات آنها از طریق رسیدگی تعیین شود چیست به نظر با این ماده اکثریت قریب به اتفاق دفاتر از شمول این تفاهم نامه خارج نمیشوند و با این وجود دیگر مالیات به دست آمده با فرمول این تفاهم نامه ملاک نیست و باید خودشان بیایند و رسیدگی کنند و مالیات بنویسند ؟ نحوه رسیدگی و محاسبه آنها چگونه خواهد بود ؟

با سلام وعرض ادب دقيقا بخاطر دارم يكي از دفترياران بازنشسته ميگفتند چون وكالت حالت حبابي دارد به يك ملك يا ماشين هر چند تا وكالت فروش هم در يك دفتر ميشود تنظيم كرد ايا ميشود با وكالت فروش يك ماشين را كه سندش وكالتي ومفقود شده موكل مجددا همان ماشين را بشخص ديگري وكالت فروش بدهند وهزينه رونوشت هدر نشود

جعفری 6قم

باسلام خدمت استادارجمندآیابرای ثبت فک وفسخ درسامانه جدیدنیازی به چاپ سندمی باشد یاخیر باتشکر